Matchdag Sociala Medier

Exponera ert varumärke när engagemanget är som störst

Matchdagar är heliga för AIK Fotbolls supportrar - från tidig morgon till sen kväll.
För det första: Hur ser matchtruppen ut? Vilka spelar från start? Mål!
Och det tar inte slut bara för att matchen är färdigspelad. För vem var egentligen matchens lirare? Och hur lyder spelarnas och tränarnas analyser efter matchen?

Engagemanget och känslorna för AIK Fotboll är som störst dagarna då det är match.

Det märks inte minst på trafiken och aktiviteten i våra sociala kanaler. Att som företag synas där på matchdagar, när räckvidden på våra inlägg är som störst, är en utmärkt möjlighet att bygga ett långsiktigt förtroende för ert varumärke hos vår unika följarskara.

Hos oss har ni en kontakt med vår Social Media Manager som tar fram rätt strategi oberoende om ni vill ha en skräddarsydd helhetslösning eller hjälp med delar av er marknadsföring i sociala medier. Till exempel en annonseringsstrategi eller en innehållsstrategi. Alla aktiviteter mäts för att ni svart på gult ska se resultatet av er satsning.

För en mer detaljerad genomgång över vad vi erbjuder för lösningar, se utdraget ur vår produktkatalog här nedan:

Är du eller ditt företag intresserad? För mer info, kontakta vårt säljteam!

Kommersiell Chef
Stefan Jonasson
070 – 431 12 57
stefan.jonasson@aikfotboll.se

Sales & Event Coordinator
Lisette Andersson
073 – 151 91 42
lisette.andersson@aikfotboll.se

Sales Associate
David Ridderdal
070 – 994 18 91
david.ridderdal@aikfotboll.se

Sales Associate
Melker Karlsson
073 – 334 99 64
melker.karlsson@aikfotboll.se

Sales associate
Henrik Miger
070 – 831 07 60
henrik.miger@aikfotboll.se

Sales associate
Ebba Ebru Gencer
0766 – 1891 31
ebru.gencer@aikfotboll.se

Exklusiva partners

Ligapartners

© AIK Fotboll 2019